Петър Ванков: Нашата цел през настоящия сезон е утвърждаване във Втора лига

27-07-2022, 18:49

ОФК Спартак

"Наясно сме, че още много неща трябва да свършим, за да израства Спартак и да се развива", коментира той

Спартак (Плевен) записа втори пореден успех във Втора професионална футболна лига, надигравайки като гост едноименния тим на Созопол с 2:0. Двубоят е от втория кръг на първенството. Помощник треньорът на Спартак Петър Ванков коментира пред медиите успеха на отбора.

"Много добре проведен мач от нашия тим. Изключение са първите 15 минути, когато бяхме плахи и неуверени. Важното е, че в този период не допуснахме да ни вкарат гол. След това се успокоихме и заиграхме така, както искаме. Съперникът повече владееше топката, но ние провеждахме бързи контраатаки. Вкарахме гол, пропуснахме да го направим още няколко пъти. Излязохме мобилизирани за второто полувреме. След 2:0 вече контролирахме срещата изцяло. Момчетата, които влязоха като резерви се включиха много добре. Още няма два пълни месеца, откакто започнахме да изграждаме този отбор. Не спираме да работим. Наясно сме, че още много неща трябва да свършим, за да израства Спартак и да се развива. Във всеки мач се опитваме да надграждаме. Паралелно с изпълнението на тези задачи, преследваме и нашата цел през настоящия сезон – утвърждаване във Втора лига“.