Тихомир Иванов стигна до топ 8 на Европейското първенство по лека атлетика

18-08-2022, 23:09

Plevenutre.bg

Плевенчанинът за трети път сред най-добрите осем в Европа под дъжда на Олимпийския стадион в Мюнхен

Тихомир Иванов завърши на осмо място във финала в скока на височина на Европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен, съобщава sportal.bg. 28-годишният плевенчанин, който вече тренира в Гърция под ръководството на Георги Помашки, приключи участието си с постижение от 2.18 метра.

Той преодоля началната височина от третия опит, а след това направи три фаула на 2.23 метра. Състезанието започна с близо половин час закъснение, докато домакините се опитваха да подсушат сектора от проливния дъжд, който се излива над Олимпийския стадион тази вечер.

Иванов получи специална подкрепа от трибуните от европейския шампион в скока на дължина Милтядис Тентоглу, който заедно с Помашки наблюдаваше състезанието от трибуните, като и двамата бяха облечени с тениски на България.

Това беше трети европейски финал на открито за Тихомир Иванов. На континенталния форум в Цюрих през 2014 г. плевенчанинът завърши седми с 2.26 м, а в Амстердам през 2016 г. беше пети с 2.24 м.