Късна драма донесе трите точки на Спартак срещу Витоша (Бистрица)

11-09-2022, 19:26

ОФК Спартак

Бразилският халф Клаубер Сантана герой за плевенчани

Спартак (Плевен) остава на лидерската позиция във Втора лига, след като се наложи като домакин над Витоша (Бистрица) с 2:1 в двубой от 9 кръг на първенството.

Васил Божинов откри резултата за плевенчани с удар от десетина метра в 23-ата минута. Нещата отиваха към минимална домакинска победа, когато в 87-ата минута Деян Христов се разписа за 1:1. Във втората минута на добавеното време Клаубер Сантана порази мрежата на "бистришките тигри" с удар по тревата и донесе успеха за Спартак за радост на многобройната публика по трибуните.

Така тимът на Краси Бислимов вече е едноличен лидер в класирането с 19 точки.

В друг мач от кръга дублиращият тим на ЦСКА 1948 победи Беласица Петрич с 1:0 с попадение на Метин Халил. Литекс и Монтана пък не се победиха и завършиха при равенство 0:0, като двата тима завършиха с по десет души.

В следващия кръг Спартак гостува на Спортист 2009 (Своге). Двубоят е на 17 септември, събота, от 17,00 часа