Спартак допусна загуба в Своге

17-09-2022, 20:27

ПФК Спортист Своге

Отборът на Спортист надви плевенчани в голов спектакъл.

Спортист победи лидера в класирането на Втора лига Спартак (Плевен) с 3:2 в изключително интересен мач на градския стадион в Своге.

В 12-ата минута Илия Русинов изпълни чудесно пряк свободен удар и отбеляза за 1:0. Плевенчани изравниха в 28-ата минута, след като се възползваха от контраатака и Васил Шопов бутна топката в мрежата.

В началото на второто полувреме Илия Русинов вкара втори гол, а в 77-ата минута Йоан Маринов отбеляза и трети. Спартак стигна до второ попадение в 82-ата минута, когато Кристиян Иванов с глава реализира.

Това бе трета загуба за тима на Красимир Бислимов от началото на сезона. Въпреки поражението, Спартак остава на върха в класирането с актив от 19 точки. Толкова има и вторият - ЦСКА 1948 II. Етър (ВТ) е на третото място със 17 пункта и мач по-малко.

В следващия кръг Спартак посреща тима на Беласица (Петрич). Двубоят е на 30 септември, петък, от 16,00 часа.