Супер Спартак взе скалпа и на Левски!

17-10-2022, 21:44

Плевенчани с втора победа в баскетболния шампионат

Спартак Плевен записа втора победа в НБЛ. След като на старта на първенството надвиха категорично ЦСКА, в последен мач от втори кръг на елитния шампионат плевенчани спряха и Левски, този път у дома със 77:65.

Първото полувреме бе равностойно, като гостите успяваха да се противопоставят на своите домакини във всеки елемент на играта. Силни минути във втората половина на третата четвърт и последната част обаче донесоха успеха на Спартак и зарадваха местните фенове.

Цветомир Чернокожев изигра много силен мач срещу бившия си клуб и завърши с 18 точки. 13 добави Мартин Маринов, а 12 – Ивко Ивков.

За гостите силен дебют със синия екип направи бившият гард на Ямбол Алън Арнет. Той завърши с 20 точки. 14 добави другият нов в редиците на столичани – Джон Флорвиъс. Пореден силен мач изнесе и ветеранът Златин Георгиев, завършил с 11 точки и 14 борби.

В следващия кръг Левски почива, а Спартак Плевен гостува на друг непобеден до момента отбор – Берое.