Тодор Тодоров: Надявам се да се върнем там, където трябва

27-11-2022, 07:45

НБЛ

Според него най-важното за Спартак да се върне на победния път е концентрацията

Тодор Тодоров не скри разочарованието си от загубата на Спартак в Шумен. Както вече писахме, плевенчани допуснаха първо поражение за сезона. Шуменци измъкнаха успеха с 86:79, след като водеха през целия мач.

Ето какво заяви наставникът на Спартак пред сайта на НБЛ:

"Тежко е, не защото е загуба, а защото проспахме първото полувреме. Когато си проспал първото полувреме после е много трудно. Дори това да ограничиш отбора на Шумен до 35 точки във второто полувреме не е достатъчно. Факт е, че когато вкараш на чужд терен 80 точки и не можеш да биеш, проблемът идва от защитата. За мен това е най-важното, едни отбор да има защита. Ние днес първото полувреме го проспахме в тоя елемент и закономерно загубихме. Най-важното за Спартак да се върне на победния път е концентрацията, влизането във всеки мач по начина, по който искаме и надявам се да се върнем там, където трябва. Имаме достатъчно потенциал да го направим, явно трябва да се случи нещо такова, за да се приземим и да се концентрираме в това, което е най-важно, пак казвам според мен, работата преди мача и нагласата по време на мача."