Балкан победи Спартак убедително и „открадна“ дербито на 11 кръг в НБЛ

18-12-2022, 00:06

НБЛ

Двубоят за плевенчани пропусна заради травма Станимир Маринов, а мача не доигра и Симеон Илиев.

Балкан спечели осма си поредна победа в Националната баскетболна лига, след като „открадна“ дербито със Спартак Плевен в 11 кръг. В дебюта на новия си старши треньор Петър Златанович шампионите спечелиха директния си сблъсък за второто място срещу Спартак с 81:60 (23:14, 19:15, 19:18, 20:13) в “Арена Ботевград”.

Така ботевградчани излязоха еднолично на втората позиция във временното класиране с баланс от 8 победи и 2 загуби, докато плевенчани са на третата позиция с актив от 7 успеха и 3 поражения с равен баланс с Левски.

Двубоят за плевенчани пропусна заради травма Станимир Маринов, а мача не доигра и  Симеон Илиев.

Домакините контролираха двубоя през цялото време, като още през първата четвърт разликата между двата тима достигна двуцифрените размери при 23:10 в полза на Балкан. Ситуацията не се промени особено през втория период и “зелените” поддържаха добрия си аванс, но след 15-минутната пауза отборът на Спартак показа зъби и свали дефицита си до седем точки при 52:45. През второто полувреме опитите на плевенчани да наваксат се оказаха безплодни.

Христо Захариев бе най-резултатен за Балкан с 19 точки и 7 борби. Димитър Димитров добави 17 точки, Павлин Иванов се отличи с 14 точки и 5 асистенции, а Мануел Суарес остана с 12 точки, 9 борби и 4 асистенции, за да получи отново приза за MVP на мача с Gastronom.bg.

Николай Стоянов наниза за Спартак 17 точки. Мартин Маринов добави 15, а капитанът Димитър Маринчешки -  11 точки и 8 борби.

В следващия кръг Балкан почива, а Спартак е домакин на ЦСКА.