Росица Денчева победи финалистката от "Уимбълдън" на старта на "Australian Open"!

22-01-2023, 09:21

За съжаление Йоана Константинова загуби на старта с 6:7(5), 0:6 от №13 в схемата Рана Стойбър от Великобритания

15-годишната Росица Денчева започна с впечатляваща победа участието си на първия за 2023 година турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия. България е представена от рекорден брой тенисисти на "Australian Open".

Денчева победи с 6:3, 7:6(5) финалистката от Уимбълдън и №10 в схемата Лука Удварди (17 г.) от Унгария. Срещата продължи 84 минути.

Българката поведе с 5:1 в първия сет и го спечели с 6:3. Във втората част Денчева поведе с 4:1, но допусна изравняване при 4:4. Последваха по два разменени пробива за да се стигне до тайбрек. В него Росица поведе с 6:3 точки и от третата си възможност затвори мача в своя полза. Във втория кръг Денчева ще играе срещу Татум Еванс (17 г.) от САЩ.

За съжаление Йоана Константинова загуби на старта с 6:7(5), 0:6 от №13 в схемата Рана Стойбър от Великобритания. Константинова навакса пасив от 1:5 за да стигне до тайбрек в първия сет. В него Йоана поведе с 5:3 точки, но загуби с 5:7. Във втората част Константинова отстъпи с 0:6.

Така четири българчета се класираха за втория кръг на турнира. Вчера с победи започнаха Илиян Радулов и Адрияно Дженев при юношите и Елизара Янева при девойките.

Поставеният под номер 2 в схемата при юношите Илиян Радулов елиминира Юта Томида от Япония с 4:6, 6:4, 6:2. Следващият съперник на Радулов ще бъде Тянхуей Чжан (Китай).

Дженев победи Кайлън Байгън от САЩ с 6:3, 2:6, 7:6(10-7). Във втория кръг Адрияно ще играе срещу Зоран Лудоски от Сърбия.

Елизара Янева победи Елия Даниълс от Канада с 6:1, 7:5. Във втория кръг Янева излиза срещу номер 16 в схемата Хаю Конишита от Япония.

Треньор на родните таланти от страна на БФТ е Пресиян Коев.