Спартак изпусна Рилски спортист в Самоков

19-04-2023, 22:18

БК Спартак

Плевенчани остават пети с баланс 16-13

Рилски спортист удържа Спартак Плевен у дома след 88:84 в дербито на 31-ия кръг  в „Арена Самоков“.

След равностойно начало Рилски спортист успя да поведе с 9 точки преди почивката. В третата четвърт обаче серия от 12-0 върна плевенчани в мача. До края на периода двата тима си размениха няколко пъти водачеството, но Спартак бе напред в резултата преди заключителната четвърт – 69:68.

Плевенчани дори дръпнаха с пет точки в началото на заключителния период, но Чавдар Костов поведе своите и в края домакините се оказаха по-съсредоточени за победата, пише сайтът на НБЛ.

Александър Янев бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Мирослав Васов се включи с 14, Димаджио Уигинс записа 12 и 5 борби, а Чавдар Костов завърши с 11 точки.

Спартак бе без Ивко Ивков. Мартин Маринов завърши   с 21 точки за Спартак Плевен, Цветомир Чернокожев добави 15 и 12 борби. Самаджи Хейнс-Джоунс и Станимир Маринов реализираха по 10.

Самоковци остават начело във временното класиране с актив от 25 победи и 4 загуби. Спартак остава пети с баланс 16-13.

На 24 април (понеделник) Рилски ще гостува на Шумен, докато Спартак ще почива в следващия кръг.