Черноморец победи отново Спартак Плевен и е на полуфинал

06-05-2023, 08:46

БК Спартак

"Акулите" спечелиха серията с 2-0

Черноморец се класира за полуфиналите в Националната баскетболна лига след драматична победа като гост на Спартак Плевен със 75:69. Така „акулите“ спечелиха серията с 2-0.

Съперник на Черноморец в следващия етап ще бъде победителят от двойката Рилски спортист – Академик Пловдив, които ще играят решителен трети мач в понеделник.

Джордан Тъкър беше най-резултатен изобщо в мача с 23 точки, а Георги Боянов допринесе с 19 за победителите. Симеон Лепичев наниза 16, а Минус Туту вкара 8, но добави и 10 асистенции. Макол Мавиен беше над всички с 11-те си борби, а добави и 5 точки.

Станимир Маринов беше топ реализатор на плевенчани с 14 точки, а 12 добави Семаджи Хайнс-Джоунс.

Бургазлии бяха по-фокусирани в началото и поведоха с 13:6 чрез Джордан Тъкър и Симеон Лепичев. Плевенчани обаче отвърнаха чрез Николай Стоянов, Ивко Ивков, Семаджи Хейнс-Джоунс и Мартин Маринов за 19:18 в своя полза. Георги Боянов с два успешни наказателни удара фиксира 20:19 за Черноморец в края на първата част. През втория период нервите се настаниха на терена, а ниската резултатност се запази. Все пак кош на Брайс Нзи даде нова преднина на гостите за 33:29. Божидар Аврамов с далечен снаряд направи 36:35 за Спартак, но Макол Моайен върна жеста за 37:36.

След паузата надлъгването продължи преди Георги Боянов да отбележи за аванс от 5 точки в полза на "акулите" - 53:48. Седариан Рейнс все пак остави надежди на Спартак след 50:53. В последната четвърт Мартин Маринов вдигна публиката в залата на крака за 56:55. Мунис Туту и Джордан Тъкър отново дадоха лидерството на гостите за 64:61. От другата страна Цветомир Чернокожев не сгреши за 63:64, но Черноморец реагира чрез Джордан Тъкър, Георги Боянов и Мунис Туту, за да си гарантира победата.