Драма в последния завой прати победата при Лукас Холбахер от Австрия на Световното по СуперМото край Плевен

17-07-2023, 07:42

БФМ

Падане в последния завой коства победата на световния шампион Марк Райнер Шмид

Падане в последния завой коства победата на световния шампион Марк Райнер Шмид по време на старта от Световния шампионат по СуперМото S1GP на летищен комплекс „Долна Митрополия“, съобщава БФМ. Германецът спечели Race one и Fast Race в надпреварата, но остана едва трети в Super final, което го остави на 2 точки зад победителя в този кръг Лукас Холбахер от Австрия. Трети е Елия Самартин от Италия. Нашият Майкъл Иванов направи страхотно каране в неделния ден и записа 7-мо и 8-мо място и със спечелените 33 точки е 10-ти в общото подреждане. Веселин Иванов остана 20-ти със 7 точки, а Славомир Иванов – 22-ри с 1.

В SM Junior 65 Божидар Иванов се качи на подиума, след като се нареди втори след двата манша – победа в първия манш и трето място във втория и общо 45 точки за класирането. Победител стана Лоренц Бенг от Германия с 5 повече. В клас S3 Живко Иванов завърши с равни точки с третия Брандо Комокасо – по 38, но по-лошото му класиране го остави 4-ти в края. Победител е Джани Каторк от Франция, а Атанас Леков и Никола Досев са 5-ти и 6-ти.