България в топ 10 на европейското по бокс в Румъния

01-08-2023, 10:43

БФБокс

Страхотно представяне на Христеа Нинова от ДСД Боксинг клуб - Плевен и Роселин Бачевски от БК "Мизия 80"

Българският бокс отново показа високо ниво. Родните таланти спечелиха четири медала на Европейското първенство за юноши и девойки в Плоещ, Румъния. Водени от олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева, заедно с Пейчо Багдатов, националите ни се поздравиха с четири бронзови отличия, след като играха на четири полуфинала.

Двама представители на плевенски клубове са сред призьорите.

При най-тежките (+80 килограма) Роселин Бачевски от БК "Мизия 80" - Плевен бе на едно съдийско решение от успеха. Той отстъпи в страхотна битка на Олександър Слиесариев (Украйна) с 2:3 (28:29, 29:28, 29:28, 27:30, 27:30).

Христеа Нинова (50 кг) от ДСД Боксинг клуб - Плевен също се нареди трета при девойките.

Общо 32 държави взеха участие на Европейското първенство в Плоещ. От тях само 19 излъчиха медалисти, като България е в Топ 10 по отношение броя на отличия, печелейки четири. Страната ни зае седмо място, като с по 4 медала са още Италия, Унгария, Гърция, Германия и Чехия. С най-много отличия са домакините от Румъния – 18.