Национален турнир по спортен риболов за хора със зрителни увреждания се проведе край Плевен

29-09-2023, 15:13

Община Плевен

В надпреварата участваха 21 състезатели от 5 клуба от страната

Национален турнир по спортен риболов за хора със зрителни увреждания се проведе на язовир „Оазис“ край плевенското село Ясен. Проявата е част от Спортния календар на Община Плевен за 2023 г., домакин бе Спортен клуб за хора със зрителни увреждания /СКХЗУ/– Плевен, с председател инж. Павлин Ангелов. Състезанието бе открито от началник-отдел „Спорт“ в Община Плевен Ирена Николова.

В надпреварата участваха 21 състезатели от 5 клуба от страната, които в продължение на 5 часа ловиха шаран, амур и таранка. В отборното класиране на първо място е тимът на СКХЗУ – Плевен, с 9,875 кг уловена риба, следван от Спортен клуб за инвалиди „Витоша“ – София, с 9,660 кг, трети е СКХЗУ „Бялата лястовица“ – Габрово, с улов от 8,380 кг.

Индивидуално шампион стана Володя Христов от СКХЗУ – Плевен, на второ място се класира Атанас Здравков от „Витоша“, трети е Йордан Лазаров от Габрово.

Победителите бяха наградени с медали и плакети.

Всичката уловена риба по време на турнира бе върната обратно във водоема.