Спартак регистрира четвърта поредна загуба в Европейската северна баскетболна лига

16-12-2023, 08:21

архив

Плевенчани заема пето място във временното класиране

Спартак Плевен претърпя поражение от датския Бакен Беърс със 70:87 (20:16, 18:24, 12:22, 20:25) като гост в Орхус в мач от група „А“ на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL). Загубата бе четвърта поредна за българския тим от четири изиграни двубоя в турнира, а Бакен Беърс, който се включи по-късно на мястото на израелския Апоел Беер Шева, записа втори успех.

Плевенчани започнаха много мотивирано и поддържаха леко предимство през почти цялото първо полувреме, предаде БТА. Баскетболистите, водени от старши треньора Любомир Минчев, имаха преднина от 20:16 след първата четвърт, а в средата на втората дръпнаха с 8 точки при 35:27. Домакините обаче постепенно скъсиха дистанцията и на почивката обърнаха до 40:38 в своя полза.

След паузата отборът на Бакен Беърс бе доста по-ефективен и се откъсна с 62:50 преди последните 10 минути. В тях домакините не допуснаха колебания и постепенно увеличаваха преднината си, която в един момент достигна 23 точки.

Андрю Гордън бе най-резултатен за Спартак Плевен с 13 точки и 4 борби, а по 11 точки отбелязаха Константин Тошков, Николай Стоянов и Брайънт Томас. Любомир Минчев използва всичките си девет налични състезатели, а в състава не бе Станимир Маринов.

Деандре Пинкни се отличи за Бакен Беърс с 27 точки и 4 борби.

За плевенчани на първо време предстои гостуване на Академик Пловдив от Националната баскетболна лига в понеделник (18 декември), а следващия им мач в европейската надпревара е насрочен за 9 януари догодина като домакин на полския Старт Люблин.