Спартак победи Балкан след здрава битка (Снимки)

13-01-2024, 22:00

plevenutre.bg

Плевенчани продължават да играят вдъхновено през този сезон

Отборът на Спартак (Плевен) изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона в Националната баскетболна лига, за да победи като домакин шампиона Балкан (Ботевград) с 88:78 (20:23, 29:17, 22:19, 17:19) в 16-ия кръг.

Успехът е втори пореден и общо десети за плевенчани, докато тимът от Ботевград вече е с актив 8-8.

За Спартак това бе много значима победа и статистиката го потвърждава. Те имаха 22 поредни загуби срещу този съперник в официални мачове, като за последно го победиха през 2017 година.

Гостите започнаха по-добре в днешната битка, но Спартак стигна до обрат в средата на втората четвърт и до края на първото полувреме дръпна с 49:40. Плевенчани превъзхождаха съперника в борбата под коша и увеличиха аванса си до 15 точки в третата четвърт. Преди последния период баскетболистите на старши треньора Любомир Минчев водеха със 71:59.

Най-резултатен за победителите бе Родни Първис с 22 точки, като към тях добави и 8 асистенции. Николай Стоянов се отчете с 14 точки и 7 борби.

За Балкан Мики Диксън завърши с 25 точки, а Димитър Димитров добави 19.

В класирането Спартак е четвърти с 27 точки, колкото имат още третият Рилски Спортист и вторият ЦСКА. Балкан остава пети с 24 точки.