Локомотив (София) над всички на държавното по бокс в Плевен

23-02-2024, 12:58

Plevenutre.bg

Младите таланти на БК "Мизия 80" (Плевен) завършиха на второ място при 15-годишните

Локомотив София спечели Купата на България по бокс при жените. Столичанки се поздравиха с трофея, след като завършиха на първо място в Държавното лично-отборно първенство I кръг, което се проведе в Плевен. Турнирът бе и за купата на страната.

Боксьорките на Локомотив спечелиха трофея след пет златни и един сребърен медал. Второто място е за жените от БК Русе, а третото за представителките на Моката.

С най-голям интерес в хода на турнира се очакваше срещата между националките Златислава Чуканова и Венелина Поптолева. Те се изправиха в директна битка за златото в категория до 50 килограма, а победата взе Чуканова с 4:1 съдийски гласа.

Младите таланти на „железничарите“ завършиха на първо място и при 15-годишните, събирайки 2 златни и 3 сребърни медала. На второ място са девойките на БК "Мизия 80" (Плевен) с 2 титли и един бронз, а третата позиция е за БК Русе с 2 златни отличия.