Спартак с мощна победа над Черно море Тича

02-03-2024, 20:05

Plevenutre.bg

Плевенчани вкараха 121 точки на "моряците"

Спартак записа убедителен успех над Черно море Тича със 121:75 (32:14, 29:24, 36:18, 24:19) като домакин в мач от 23-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе 17-а за плевенчани от началото на сезона.

Варненци успяха да се противопоставят на Спартак само в началните минути, а до края на първата четвърт домакините поведоха с 32:14 и установиха пълно превъзходство до края на двубоя.

Родни Първис бе най-резултатен за победата с 24 точки и 2 асистенции. Константин Тошков и Джулиен Люис вкараха по 17 точки. Тошков добави 4 борби и 6 асистенции, а Люис – 6 асистенции. Само един от 12-те състезатели на Спартак не успя да се разпише в срещата.

В следващия кръг от НБЛ Спартак Плевен ще бъде домакин на Балкан. Мачът е на 5 март.