Спартак (Плевен) обърна Черноморец (Балчик) и спечели с 2:1

09-03-2024, 21:00

Красимир Бислимов/Фейсбук

След успеха си днес Спартак се изкачи до шесто място в класирането с актив от 37 точки

Спартак (Плевен) регистрира трета победа в последните си четири мача във Втора Лига. В двубой от 24-ия кръг момчетата на Красимир Бислимов надиграха у дома състава на Черноморец (Балчик) с 2:1.

Джорджио Димитров даде аванс на гостите в 30-ата минута. Малко по-късно ситуацията на домакините стана още по-тежка, тъй като капитанът Иво Върбанов бе изгонен с червен картон. Скоро обаче последва червен картон и за Георги Радев от гостите и дузпа за Спартак, която Преслав Антонов реализира. През втората част Васил Шопов пък се разписа и така донесе успеха на плевнския тим.

След успеха си днес Спартак се изкачи до шесто място в класирането с актив от 37 точки. Лидер в подреждането е Септември (София) с 48, а тройката допълват Спартак (Варна) и Марек (Дупнуца) съответно с 45 и 44 точки.