Спартак стартира ударно плейофите и поведе с 1-0 на Черно море Тича

29-04-2024, 21:38

БК Спартак

Плевенчани избухнаха с гръмка победа с трицифрен резултат в първи мач от четвъртфиналните плейофи

Спартак Плевен победи Черно море Тича със 116:83 (29:14, 24:21, 36:24, 27:24) като домакин в първи мач от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже.

Срещата започна с 35 минутно закъснение заради технически проблем с времеизмервателната уредба в зала „Балканстой“.

Момчетата на Любо Минчев играха уверено от първата до последната минута и не дадоха никакъв шанс на своя противник.

Браянт Томас бе най-резултатен за Спартак с 23 точки и 4 борби, докато Джулиен Люис добави 15 точки и 7 борби. Родни Първис вкара 14, Цветомир Чернокожев се разписа с 13 точки и 9 борби, а Алекс Ломакс приключи срещата с 11 точки и 5 асистенции.

Вторият двубой ще се изиграе в сряда вечер от 19:00 часа във Варна.

Припомняме, че се играе до две победи. При необходимост третата среща ще бъде отново в Плевен на 3 май.