Рилски спортист и Спартак откриват полуфиналите в НБЛ

07-05-2024, 15:37

Двубоят в "Арена Самоков" е тази вечер от 19:00 часа и ще се излъчва директно по Max Sport 2

Спартак Плевен гостува на Рилски спортист в мач №1 от полуфиналите в плейофите в Националната баскетболна лига при мъжете. Двубоят в "Арена Самоков" е тази вечер от 19:00 часа и ще се излъчва директно по Max Sport 2.

Припомняме, че на четвъртфиналите момчетата на Любомир Минчев елиминираха Черно море Тича с 2:1 победи.

Плевенчани имат 4 успеха в последните си 5 мача и само два триумфа (единият след продължения) в последните си 5 сблъсъка с Рилски спортист. Последната среща между двата тима завърши при резултат 85:81 в полза на Спартак.

Както вече писахме, първите две срещи ще се проведат на 7 и 9 май в "Арена Самоков“, тъй като Рилски спортист има домакински предимство. Третият и евентуално четвърти мач ще се играят в зала "Балканстрой“ в Плевен на 12 и 14 май, а при необходимост от пети двубой, той ще се състои отново в Самоков на 17 май.