Избраха Ивет Горанова за номер 1 в каратето

Надеждата ни в олимпийското карате се е прицелила в Токио 2020

Ивет Горанова бе избрана за "Спортист на годината" от Българска национална федерация карате /БНФК/ за 2019 г.

Припомняме, че през изминалата година плевенчанката спечели бронзов медал на Европейското първенство в Испания и златен медал на Европейските игри в Минск.

Ивет e амбицирана да спечели колкото се може по-скоро квота за Олимпийските игри в Токио догодина, но е наясно, че предстои тежка година, в която ще трябва да даде още от себе си, за да постигне крайната цел. Още през януари тя ще участва на турнир, който носи точки за ранглистата, където заема 20-то място в момента.

Вицепрезидентът на федерацията и председател на КБИ "Петромакс" - Плевен Русалин Русалинов раздаде днес годишните награди в каратето, определяйки годината като "добра".