Спартак с първа победа за новия сезон в НБЛ

Плевенчани разбиха Черно море Тича с 98:66 в зала "Балканстрой"

Спартак записа първа победа в новия сезон в НБЛ. В мач от 3 кръг в зала „Балканстрой“ плевенчани надвиха Черно море Тича с 98:66, като доминираха на терена почти през цялото времетраене на мача. Още в първата четвърт домакините натрупаха 15 точки аванс, който до края на полувремето набъбна до над 25 точки. Статуквото се запази и в третата четвърт, като чак в края, когато домакините намалиха темпото, младите „моряци“ успяха да са по-равностойни на терена, съобщава официалният сайт на НБЛ.

Петима от възпитаниците на Александър Дяковски завъшриха с по над 10 точки. С по 18 се отличиха капитанът Димитър Маринчешки (8 борби) и Николай Стоянов. С 13 се включи в дебщта си за плевенския клуб Максим Корниенко, а по 11 записаха Божидар Аврамов (8 борби и 5 асистенции)  и Коча Йовович.

В следващия кръг Спартак ще гостува на Рилски спортист. Двубоят е на 30 октомври.