Спартак не успя да се противопостави на Рилски спортист

Плевенчани регистрираха трета загуба от началото на сезона

Рилски спортист победи Спартак Плевен с 93:70 в среща от четвъртия кръг на НБЛ. Плевенчани бяха в Самоков без болния Божидар Аврамов.

Спартак изигра силна първа четвърт и поведе със 7 точки, но домакините отново показаха отборен дух и характер и бързо наваксаха до изравняване в края на частта, съобщава сайтът на НБЛ. Равностойността на отборите се запази до почивката. През второто полувреме Рилски спортист показа своето надмощие и постепенно натрупа по-категоричен аванс, който с добра стрелба продължиха да увеличават до края.

Трей Портър бе най-полезен за успеха с дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби. Павлин Иванов завърши с 18 точки, 2 борби и 7 асистенции, Алекс Симеонов реализира 14 точки и 4 борби, а Златин Георгиев – 12 точки, 2 борби и 6 асистенции.

За Спартак Симеон Илиев бе най-резултатен с 23 точки и 6 борби, а Димитър Маринчешки се отчете с 15 точки и 9 борби.

В следващия кръг Спартак Плевен посреща тима на Черноморец. Двубоят е на 8 ноември.