Супер Спартак постигна пета поредна победа в НБЛ

18-12-2023, 22:35

архив

Супер Спартак взе скалпа и на Левски!

С успеха баскетболистите на Любомир Минчев изпревариха Рилски спортист и Балкан (Ботевград) и се изкачиха на третото място в класирането

Спартак (Плевен) записа пета поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже, след като спечели с 85:66 (23:17, 20:19, 20:18, 22:12) като гост на Академик (Пловдив) в последна среща от 12-ия кръг на редовния сезон. С успеха баскетболистите на Любомир Минчев изпревариха Рилски спортист и Балкан (Ботевград) и се изкачиха на третото място в класирането с баланс от 8 победи и 4 поражения.

Плевенчани стартираха по-концентрирано двубоя в зала „Сила“ и поведоха с 11 точки при 18:7, но до края на първата част Академик успя да намали изоставането си, предаде БТА. Така след първите 10 минути играчите на Любомир Минчев водеха с 23:17.

В началото на втората четвърт Спартак бе по-ефективният отбор в нападение и разликата отново стана двуцифрена – 35:24. Пловдивските „студенти“ обаче отново направиха по-силна втора половина на частта, за да заличат 7 точки от пасива си, но с тройка на Родни Първис със сирената гостите се оттеглиха на почивка с преднина от 43:36.

След паузата плевенчани продължиха да поддържат аванса си в резултата и не допуснаха Академик да се доближи на по-малко от 5 точки, като след края на третата четвърт играчите на Любомир Минчев водеха с 63:54.

В средата на последната четвърт Спартак отвори преднина от 73:60 с тройка на Константин Тошков, след което увеличи аванса си на 78:60 и не изпусна инициативата края, за да се поздрави с пети пореден успех след 85:66.

За победителите най-резултатен стана Брайънт Томас с 22 точки и 9 борби, а Николай Стоянов добави 19 точки.